Zapraszam na mój kanał YouTube

Zauważyliście spadek aktywności na blogu ? Pewnie tak ;).
To dlatego, że tematy z bloga w większości zostały przeniesione na mój kanał YouTube. Na blogu nadal pojawiają się OpenBoxy, ale tutoriale i tematykę paznokciową znajdziecie już tylko na YT. Zachęcam więc do odwiedzenia i zadawania nowych pytań zamiast na blogu to na kanale - YouTube Candymona

środa, 18 lutego 2015

♥ Sun Ozon - samoopalacz w sprayu od Rossmana ♥

Cześć Dziewczyny !

Pomimo że mamy luty i pogoda za oknem jest niezbyt piękna postanowiłam napisać post o nieco letniej tematyce. 

Jestem blondynką i mam jasna karnację, którą bardzo ciężko jest opalić.
Dlatego właśnie postanowiłam poszukać jakiejś alternatywy.

Próbowałam wielu samoopalaczy i balsamów brązujących jednak do tej pory znalazłam tylko dwa które moim zdaniem są godne uwagi.
Dziś właśnie przedstawię Wam jeden z nich. Będzie to Rossmanowy Sun Ozon w sprayu.

Although we are in February and the weather outside is not very pretty I decided to write a post about some of the summer theme.
I'm blonde and I have bright skin that is very difficult to get a tan. That's why I decided to look for an alternative. 
I tried many tanning lotions and bronzers but so far I found only two that I think are worthy of attention. 
Today, just introduce you to one of them. It will be Rossman Sun Ozone in spray.Sun Ozon kosztuje około 8 zł więc jest to produkt na każdą kieszeń.
Dostępny w każdym Rossmanie o każdej porze roku.
Dostępna jest również wersja w mleczku lecz spray jest moim zdaniem fajniejszy.

 Sun Ozone costs about 8 so this is a product for every budget. (about 2$ )
Available in any Rossman at any time of year.
Also available in milk version, but spray is more fun in my opinion.

Zacznę od plusów: 

+ Dzięki temu że samoopalacz ten jest w sprayu nie pozostawia smug. 
Łatwo się aplikuje a uzyskana opalenizna jest równomierna.
Odcień opalenizny nie jest mocny ale przy mojej jasnej skórze jest to plus. Opalenizna ma ładny zdrowy kolor , nie pomarańczowy. Aby uzyskać ciemniejszy odcień wystarczy zaaplikować 2 warstwy.

+ Kiedyś zdarzyło mi się pominąć jedno miejsce na ręce. Nie rzucało się to jednak w oczy jak przy standardowych samoopalczach, gdyż opalenizna w sprayu robi delikatne przejście, jakby cieniowane. Działa podobnie jak opalanie natryskowe za które trzeba dużo zapłacić w salonie więc jest fajną alternatywą. 
+ Plusem jest też że aplikować go można pod każdym kątem. Nie ma problemu z „psikaniem” gdy przechylimy buteleczkę .
 
+Szybko się wchłania dzięki czemu nie trzeba długo czekać nago aż wyschnie jak w przypadku wielu innych tego typu produktów  :>

Często przy wyborze samoopalacza dziewczyny pytają o zapach.  Jak dla mnie samoopalacze po prostu mają swój specyficzny (jakby orzechowy) zapach który wydzielają podczas utleniania i tak już jest więc nie wymagam niemożliwego. Wydaje mi się jednak że zapach ten nie jest na tyle intensywny żeby nie dało się go znieść.

Benefits :
+ Self-tanning in spray is not leave streaks. It's easy to application
The shade of tan is not strong but with my light skin is a plus. Has a nice healthy tan color, not orange. For a darker shade simply apply 2 coats.

+ Once I happened to skip one place on my hand but that was not very visible because spray tan doing fine gradation. There is also no problem in applying upside down
+ It absorbs quickly so You don't need stand naked so long to dry as with many other similar products:>
Often when girls choosing tan ask about the smell. For me, bronzers always have their own specific smell (like a nut) so I don't demand the impossible. It seems to me that the smell is not so intense that it could not stand it.
 
Minusy:

-Średnia wydajność.
Jeśli stosujemy samoopalacz na całe ciało starczy nam na około 3-4 aplikacje . Jednak
jeśli chcemy stosować tylko nogi czy ręce to wiadomo że wystarczy na dużo dłużej i wtedy jest ok.

-Po kilku dniach od aplikacji, gdy samoopalacz zaczyna schodzić widać czasem w porach skóry ciemniejsze kropeczki. Można je jednak łatwo zlikwidować wykonując delikatny peeling.

- Przy kilku warstwach ponoć zaczyna robić smugi, choć osobiście tego nie testowałam bo nie lubię wyglądać jak "skwarka". Poza tym może to być problem spowodowany psikaniem ze zbyt bliskiej odległości lub nakładaniem kolejnych warstw przed wyschnięciem poprzednich.

 Defects: 
-Medium Performance. 
If you use the whole body tan product enough for about 3-4 applications.  
However if you want to use just the feet or hands it is normal that it is enough for a lot longer.
-After A few days after application, the tan starts to veer off time can be seen in the pores of the skin darker dots. However, they can easily be eliminated by a gentle peeling.
I heard if try apply to much layers than it starts doing streaks, although personally I dont tested it.  
But I think it can be a problem caused apply from too close or apply next layers before drying the last one.
 

Podsumowując jest to fajny samoopalacz dla osób które chcą uzyskać lekką opaleniznę lub podkreślić efekt opalania. Samoopalacze jest to zdrowsza alternatywa dla opalania się na słońcu czy w Solarium. 

In summary this is a nice tan for people who want to get a light tan or tanning effect emphasized. Bronzers is a healthier alternative to tanning in the sun or in a solarium.

I jeszcze na koniec w skrócie dlaczego warto jest stosować samoopalacz zamiast tradycyjnego opalania:

+ Promienie UV uszkadzają włókna kolagenu i elastyny nadające jędrność i gładkość skóry, przez co  przyspieszają starzenie. Dodatkowo skóra staje się sucha, gruba i szorstka.

+
Drugim zagrożeniem jest rak skóry. W ciągu ostatnich lat diagnozuje się go coraz częściej u ludzi młodych i jest to właśnie skutek nadmiernego wystawiania się na promieniowanie UV.

Poza tym podczas opalania narażamy się na poparzenia słoneczne. Więc skoro można mieć „zdrową opaleniznę” to uważam że warto z tego korzystać. 

And here some reasons why its better use self-tanning lotion than traditional tanning:
+ UV rays damage the collagen and elastin fibers suitable firmness and smoothness of the skin and people fastest start look old. In addition, the skin becomes dry, thick and rough.
+ The second threat is skin cancer. In recent years, it is diagnosed more often in young people and this is just due to often exposure to UV radiation.
Besides, when we run the sun sunburn. So when you can have a "healthy tan" I believe that it is worth to use it.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, oraz obserwację. Są one dla mnie wielką motywacją oraz nagrodą.
W wolnych chwilach staram się odwiedzać Was wszystkich :)

ps. komentarze z linkami zazwyczaj trafiają bezpośrednio do spamu, więc ich nie zostawiajcie. Nie martwcie się, trafię do Was :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...